rk leotar rk sloboda.JPG

У 27. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" поражен је у Спортској дворани "Милош Мрдић" 21:29 (9:20) од екипе "Слободе" из Тузле. Требињци се нису успјели одупријети четверопласираној екипи која је свих 60. минута водила.

Гости су дошли на југ Републике Српске са жељом да побиједе и то су показали од почетка меча, тако да је у осмом минуту било 2:5, а средином првог полувремена 5:10. До одласка на одмор гости су повећавали разлику на 9:20.

Домаћину ништа није полазило за руком, доста голова су примили из контранапада, а имали су доста грешака и приликом додавања, а на голу гостију бриљирао је Стојановић који је на крају утакмице имао 18 одбрана.

Домаћин је почетком другог полувремена смањио разлику тако да је у 45. минуту на семафору писало 16:22, али даље нису могли. Након 60. минута резултат је био 21:29.

Тренер Дарко Таврић је након утакмице рекао да је меч имао једно лице и то катастрофу од прве до 60. минуте.

"Ово је најгора утакмица откако сам овдје тренер. У наредних неколико дана ћемо да видимо како да вратимо екипу, јер се морамо опоравити у наредна три кола и да играмо рукомет. Није исти пораз са десет голова или три гола разлике", јасан је био Таврић.

У наредном колу Леотар гостује РК "Криваја" у Завидовићима.

Играно у Спортској дворани "Милош Мрдић" без присуства гледалаца. Судије: Жарко Хрстић и Анте Рашић. Делегат: Здравко Петковић. Искључења: Леотар (2x2), а Слобода (6x2). Седмерци: Леотар 7(6), а Слобода 1(1).

РК "Леотар". Савовић, Вераја, Парежанин, Милојевић 4, Нинковић 2, Омеровић, Ратковић 1, Грк, В. Ковач, Д. Ковач, Томић 8, Инић 1, Смајилбеговић 3, Комненовић 2. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Слобода": Стојановић, Туфекчић 1, Сухоњић 6, Овчина 5, Пекић 1, Халилковић 3, З. Чајић, Ђорђевић 1, Д. Чајић, Клис 9, Пирић, Карахоџић, Хамзабеговић, Милкунић, Бечић 1, Јусић 1. Тренер: Давор Кадић.