У 27. колу Прве лиге Републике Српске ФК "Леотар" је у Полицама побиједио ФК "Алфа-Модрича" из Модриче резултатом 2:0 (1:0). Ово је 12 побједа Требињаца у првенству који се и даље налазе на другом мјесту.

До 26. минута све се дешавало између два шеснаестерца и средине терена без икаквих прилика за гол са обје стране, али у том минуту у шеснаестерцу гостију срушен је Секуловић и судија Перић показао је на једанаестерац.

Сигуран реализатор био је Шиповац који је постигао свој 12 гол и опет постао најефикаснији играч Прве лиге Републике Српске.

Домаћин је запријетио у 29. минуту након центаршута Мићуновића, лопту је волејом послао Зечевић, али голман Симић је одлично реаговао и спасио своју мрежу. Леотар је имао шансу и у 45. минуту када је након центаршута Секуловића, Максимовић главом послао лопту поред десне стативе гола гостију.

Гости су се почетком другог полувремена ослободили притиска домаћих и имали су већи посјед лопте, али је домаћин поново запријетио у 58. минуту преко Зечевића чији је шут завршио у наручју голмана гостију, а одличну шансу имао је и Шиповац (62. минут) који је дошао до лопте након грешке одбране гостију, али његов лоб је прошао поред лијеве стативе голмана Симића.

Судија Перић је у 76. минуту показао црвени картон играчу гостију Пљеваљчићу након што је Шиповац "преварио" два играча гостију и кренуо према голу, а на ивици шеснаестерца га је грубо фаулирао Пљеваљчић.

Тачку на крајњи резултат поставио је млади Филип Колак својим првим голом у надокнади времена (90+3) када се варком ослободио двојице играча у шеснаестерцу и прецизним ударцем савладао голмана гостију.

Велике заслуге припадају Шиповцу који се на својој половини изборио за лопту и као "тајфун" кренуо са лијеве стране према голу гостију, претрчао око 60 метара и додао лопту до Колака и то је било 2:0.

Након утакмице тренер Олег Ћурић који је био на трибинама (одрађивао казну због три жута картона) упозоравао је цијелу седмицу своје играче да долази једна добра екипа и можда једна од најбољих у лиги.

"Приступили смо максимално озбиљно, а момци су све испоштовали на терену. Није то била нека фина игра по сунчаном времену, али су најважнији бодови", рекао је Ћурић.

Наредног викенда Леотар гостује у Зворнику код ФК "Дрина".

Играно на стадиону у Полицама без присуства гледалаца. Главни судија: Данијел Перић. Помоћне судије: Бојан Ракић и Радмило Вуковић. Четврти судија: Никола Тешановић. Делегат: Вељко Радовановић. Црвени картон: Пљеваљчић и Петровић (помоћни тренер) Модриче. Жути картони: Вукановић, Милић, Шиповац, Ђурић, Зечевић и Колак (Леотар), а Лукић и Куљанин (Алфа-Модрича).

ФК "Леотар": Вукановић, Андрић, Паранос (од 86.минута Шешељ), Милић, Максимовић (од 65. минута Ристић), Бегенишић, Мићуновић (од 46. минута Медан), Шиповац, Ђурић, Зечевић (од 72. минута Колак), Секуловић (од 86. минута Аћимовић).

ФК "Алфа-Модрича": Симић, Гузијан (од 70. минута Јанковић), Пљеваљчић, Радић, Вуковић, Божић (од 46. минута Куљанин), Демоњић (од 46. минута Вујић), Нинковић (од 46. минута Живковић), Прљета, Лукић, Којић (од 46. минута Кесић).