U 23. kolu Prve lige Republike Srpske FK "Leotar" je u Trebinju igrao 0:0 protiv ekipe "Slobode" iz Novog Grada.

Domaćin je odmah na početku utakmice imao odličnu šansu, ali je Medan zakasnio za djelić sekunde i lopta nije završila u mreži gostiju. Leotar je nastavio sa pritiskom i imao nekoliko šansi, ali nije bilo završnog udarca.

Tokom drugog poluvremena ređale su se prilike, ali lopta ovog popodne nije htjela u mrežu Slobode. Kao da su se igrači Leotara istrošili na prethodnim utakmicama. Očit je bio nedostatak najboljeg strijelca i igrača Šipovca koji zbog žutih kartona danas nije nastupio kod Trebinjaca.

Ostaje veliki žal za sva tri boda, jer je Rudar ponovo izgubio i sada između njega i Leotara je zaostatak četiri boda.

Narednog vikenda Leotar gostuje u Banjaluci kod FK "Željezničar ST".

Igrano na stadionu Police bez prisustva gledalaca. Sudije. Glavni: Darko Vukojević. Pomoćne sudije: Davor Maksimović i Dejan Lazić. Četvrti sudija: Nikola Tešanović. Delegat: Vladan Simeunović.

FK "Leotar": Perišić, Milić, Šešelj (od 65. minuta Begenišić), Paranos, Drago Maksimović(od 65. minuta Ristić), Zečević (od 86. minuta Polić), Mićunović, Ateljević, Blažević, Đurić. Medan (od 46. minuta Kolak). Trener: Oleg Ćurić.

FK "Sloboda": Trako, Bubić, Ćulibrk, Dodig, Arežina, Desnica(od 71. minuta Vejnović), Dojčinović (od 89. minuta Hušić), Zec, Zgonjanin, Kostadinović, Antonić (od 80. minuta Vučen). Trener: Duško Vranešević.