У 23. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је поражен од првопласиране екипе РК "Извиђач" из Љубушког резултатом 22:23 (11:10). У једној изједначеној утакмици у којој су одлучиле нијансе гости су славили са минималном предношћу.

Током првог полувремана екипе су се смјењивале у вођству и након вођства гостију од 7:9 у 23. минуту домаћин серијом 4:0 долази до предности од 11:9. До краја полувремена домаћин је примио још један гол тако да се на паузу отишло са 11:10.

Гости су у другом полувремену имали предност од један-два гола разлике и у посљедњих 60 секунди ушло се са резултатом од 21:23. Тада Милојевић постиже гол из седмерца и смањује на 22:23. Шут гостујућих играча брани Омеровић, а из брзе контре Томић не успијева да постигне гол.

Судије су могле да свирају седмерац, али се њихова пиштаљка није чула.

Домаћин је најавио жалбу због улијетања у терен једног навијача гостију и повреде правила. Велики жал је у табору Требињаца јер су опет изгубили на један гол, али треба истаћи да нису искористили ни шест седмераца.

Битно је да домаћи играчи нису подбацили и показали су да се могу носити са најбољим рукометним екипама у БиХ.

Наредног викенда Требињци гостују код РК "Слога" Горњи Вакуф-Ускопље.

Играно у Спортској дворани "Милош Мрдић" без присуства гледалаца. Судије: Марко Миљевић и Зоран Петровић (оба Бања Лука). Делегат: Бори Шаторџија. Искључења: Леотар 10 минута, Извиђач 10 минута. Седмерци: Леотар 9 (3), Извиђач 5 (4).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Парежанин 2, Милојевић 3, Нинковић 3, Омеровић, Ратковић, Грк, В. Ковач, Д. Ковач, Томић 5, Смајилбеговић 3, Ивановић 2, Инић 2, Шешлија, Комненовић 2. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Извиђач": Вукшић 5, Алиловић 6, Кос 3, Одак, Јозиновић, 2, Приморац, Бошковић 1, Мишетић 1, Бубало 1, Грбавац, Павловић, Шољић 2, Медић 1, Бебек, Муховић 1, Мандић. Тренер: Милан Толић.