У 23. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Мостару побиједио КК "Зрињски" 80:84 (27:22, 15:23, 25:21, 13:18). Ово је шеста побједа Требињаца у гостима, а тренутно се налазе на другом мјесту на табели са 34 бода.

Током првих десет минута домаћин је стално водио и у петом минуту имао је и плус осам 15:7, али је овај период завршен са пет кошева разлике за домаћина 27:22.

Другу четвртину гости су одлично одиграли и полако смањивали разлику тако да су тројком Нинковића гости 45 секунди прије одласка на полувријеме прешли у вођство 42:43, а након тога кошевима Мијовића након 20. минута игре на семафору је писало 42:45.

Требињци су у трећој четвртини водили и по шест кошева разлике све до 28. минута када је Анђушић тројком изједначио резултат на 62:62, и прешао у вођство тако да се у посљедњих десет минута ушло са минималном предношћу домаћина 67:66.

У посљедњој четвртини виђена је права драма, а домаћин је у 35. минуту повео са 74:70, али гости у 38. минуту воде са 76:79. До краја је Леотар сачувао вођство и дошао до велике побједе од 80:84.

Код домаћина најбољи је био Пајић који је имао дабл-дабл учинак од 18 кошева и 13 скокова, а код побједника најбољи је био капитен Нинковић који је постигао 26 кошева и имао 9 скокова уз шут 12-15 (80%).

Наредног викенда у Требињу гостује КК "Челик" из Зенице који се налази на првом мјесту.

КК "Зрињски": Солдо 10, И. Зломислић 4, Човић 13, Пајић 18, Џајић 5, Ф. Зломислић, Зовко, Перковић 2, Кнежевић 11, Анђушић 17. Тренер: Зоран Гломазић.

КК "Леотар": Б. Ђурасовић 11, Раичевић 10, Мијовић 10, Нинковић 26, Н. Ђурасовић 7, Дамјановић 2, Алексић 5Марић, Тупањанин, Милидраговић 3, Шакотић 10, Милошевић. Тренер: Миро Вукоје.