U 23. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Mostaru pobijedio KK "Zrinjski" 80:84 (27:22, 15:23, 25:21, 13:18). Ovo je šesta pobjeda Trebinjaca u gostima, a trenutno se nalaze na drugom mjestu na tabeli sa 34 boda.

Tokom prvih deset minuta domaćin je stalno vodio i u petom minutu imao je i plus osam 15:7, ali je ovaj period završen sa pet koševa razlike za domaćina 27:22.

Drugu četvrtinu gosti su odlično odigrali i polako smanjivali razliku tako da su trojkom Ninkovića gosti 45 sekundi prije odlaska na poluvrijeme prešli u vođstvo 42:43, a nakon toga koševima Mijovića nakon 20. minuta igre na semaforu je pisalo 42:45.

Trebinjci su u trećoj četvrtini vodili i po šest koševa razlike sve do 28. minuta kada je Anđušić trojkom izjednačio rezultat na 62:62, i prešao u vođstvo tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa minimalnom prednošću domaćina 67:66.

U posljednjoj četvrtini viđena je prava drama, a domaćin je u 35. minutu poveo sa 74:70, ali gosti u 38. minutu vode sa 76:79. Do kraja je Leotar sačuvao vođstvo i došao do velike pobjede od 80:84.

Kod domaćina najbolji je bio Pajić koji je imao dabl-dabl učinak od 18 koševa i 13 skokova, a kod pobjednika najbolji je bio kapiten Ninković koji je postigao 26 koševa i imao 9 skokova uz šut 12-15 (80%).

Narednog vikenda u Trebinju gostuje KK "Čelik" iz Zenice koji se nalazi na prvom mjestu.

KK "Zrinjski": Soldo 10, I. Zlomislić 4, Čović 13, Pajić 18, Džajić 5, F. Zlomislić, Zovko, Perković 2, Knežević 11, Anđušić 17. Trener: Zoran Glomazić.

KK "Leotar": B. Đurasović 11, Raičević 10, Mijović 10, Ninković 26, N. Đurasović 7, Damjanović 2, Aleksić 5Marić, Tupanjanin, Milidragović 3, Šakotić 10, Milošević. Trener: Miro Vukoje.