У 19. колу Прве лиге Републике Српске ФК „Леотар“ је у Полицама побиједио ФК „Подриње“ из Јање са 3:0 (0:0). Овом побједом Леотар је сада на другом мјесту на табели са 34 бода.

Током првих 45. минута вриједно је истаћи само шут Ђурића главом повише гола након центаршута Зечевића из корнера и Блажевићев ударац са неколико метара у голмана Бодирогу у 45. минуту.

Чим је лопта кренула са центра у другом полувремену као да је у Полицама истрчала друга екипа Леотара. Сви играчи су се растрчали и то се одмах примијетило у игри и на терену. Почеле су се низати шансе пред голом гостију.

Прво Шиповац шутира у 46. минуту, а затим и Максимовић у 52. минуту. Није се дуго чекало на гол јер је у 55. минуту након центаршута Зечевића из корнера лопта дошла до Секуловића који је шутирао, али се лопта одбила до Блажевића који је шаље иза леђа голмана Бодироге и то је 1:0.

У 60. минуту виђене су двије шансе и то након ударца Шиповца лопта се одбила од стативу до Параноса који асистира Ђурићу, али голман гостију је на мјесту.

Други гол постигнут је у 65. минуту када је Шиповац на једну дубинску лопту према шеснаестерцу гостију био најбржи и изашао пред голмана гостију који га је саплео, а судија Немања Алексић показао је на бијелу тачку.  Сигуран реализатор био је Зечевић.

Трећи гол за Леотар, а свој други на данашњој утакмици дао је Блажевић у 70. минуту након центаршута Параноса. Домаћин је имао шансу и у 76. минуту преко расположеног Блажевића, али голман гостију је одбранио његов ударац. До краја утакмице није било више голова.

Након утакмице тренер Олег Ћурић је истакао да је говорио да ће ово бити тешка утакмица.

„Да смо раније дали гол мирније би ушли у наставак утакмице. Честитам мојим играчима јер је тешко играти свака три дана. Окрећемо се већ наредној утакмици“, рекао је Ћурић.

Већ у сриједу Требињци гостују у Градишци гдје их дочекује ФК „Козара“.

ФК „Леотар“: Перишић, Ђурић, Максимовић, Паранос (0д 72.минута Бегенишић), Шиповац (од 72.минута Медан), Рамић (од 23. минута Шешељ), Зечевић (од 72. минута Спаић), Пребирачевић, Мићуновић, Блажевић (од 77. минута Ристић), Секуловић. Тренер: Олег Ћурић.

ФК „Подриње“: Бодирога, Ристановић, Дошло, Ђокић (од 88. минута Чобић), Гјурцхиновски (од 18. минута Насуфовић (од 65. минута Спасојевић), Берак (од 88.минута Савић), Марковић, Дујковић, Субошић, Драганић, Стојановић. Тренер: Драган Крстановић.