У 21. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" славио против РК "Коњух" из Живиница 29:24 (16:12). Овом побједом Требињци се налазе на диоби од шестог до осмог мјеста са 25 бодова.

Гости су повели са 2:3 у осмом минуту, али у 21. минуту семафор је показивао плус четири за домаћина 10:6. Леотар је до краја полувремена имао и плус пет 14:9 и 15:10, али се на одмор отишло са 16:12.

Домаћин одлично почиње других 30. минута тако да предност полако расте на шест голова, а у два наврата било је и седам - 22:15 и 23:16, да би гости у 51. минуту дошли до 25:21. Ипак, домаћин поново скупља снагу и серијом од 4:0 која је трајала од 53 до 57. нинута долази и на плус осам 29:21.

До краја утакмице гости смањују резултат на 29:24.

Вечерас су сви играчи дали све од себе, али Томић са 14 голова био је нерјешива енигма за госте као и голман Сидиковић који је имао 10 одбрана када је највише требало и кад се ломио резултат, а код гостију Смајић је постигао 8 голова.

Након утакмице озарено лице тренера Дарка Таврића говорило је више од самих лијепих ријечи на рачун својих играча.

"За рођендан нисам могао да добијем љепши поклон од мојих играча. Подарили су ми фантастичну побједу и сав договор из свлачионице су испунили. Немам ријечи да им се захвалим јер су се борили до посљедњег атома снаге, узели смо два бода. Играчи су показали да се озбиљно можемо борити за горњи дио табеле", истакао је Таврић.

Наредног викенда Леотар путује у Брчко гдје га дочекује РК "Локомотива".

Судијски пар: Весна Балван (Бања Лука) и Татјана Праштало (Бања Лука). Искључења: Леотар (2x4), а Коњух (2X4). Делегат: Младен Рајић (Мостар). Седмерци: Леотар 4 (4), Коњух 2 (1).

РК "Леотар": Савовић, Вераја, Парежанин, Милојевић 4, Нинковић 1, Омеровић, Томић 14, Ратковић, Стојановић, Грк, В. Ковач, Смајилбеговић 3, Инић 3, Ивановић 1, Шешлија, Комненовић 3. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Коњух": Бечић, Кнезовић, Аметовић 2, Грујић 3, Модрић 2, Јелић, Даутовић 3, Смајић 8, Пашалић 1, Мемић 3, Клопић 2, Хамзић, Дјана, Камберовић. Тренер: Јасенко Омерефендић.