У четвртфиналу Купа Републике Српске ФК "Леотар" је као домаћин славио против ФК "Радник" из Бијељине са 2:1 (0:0). На тај начин Требињци су се пласирали у полуфинале најмасовнијег такмичења у Републици Српској.

Утакмица је почела минутом ћутње због смрти Боба Вучура, писца текста и мелодије за химну Леотара и великог навијача овог фудбалског тима.

Током првог полувремена јак вјетар онемогућио је игру и све се дешавало између два шеснаестерца, тако да није било ниједног ударца на гол.

На почетку другог полувремена гост ису запријетили преко Мекића у 54. минуту, а неколико минута касније лопта се одбила од Параноса, али је Перишић био на мјесту.

Леотар је повео у 61. минуту када је Зечевић из слободног ударца са око 30 метара погодио рашље Козићевог гола. Овај гол као да је дао елана домаћим играчима тако да је само шест минута касније Максимовићев ударац искоса са десне стране завршио у мрежи гостију. Тада је семафор показивао 67. минут, а на њему је писало 2:0 за Леотар.

Бијељинци су имали одличну шансу у 71. минуту, али Јелићев шут искоса са лијеве стране голман Леотара успио је да скрене у корнер. Радник је смањио у 77. минуту преко Граховца чији је шут са око 20 метара завршио иза леђа Перишића. Након овог смањења резултата гости су нападали, али нису имали изразитих шанси за гол.

У противнападу у 89. минуту Мићуновић је након што се ослободио неколико играча шутирао, али Козић се није дао изненадити. Резултатом 2:1 завршила се утакмица, а почело је весеље домаћих играча које је настављено у свлачионици.

То је била предивна атмосфера, а играчи Леотар то су и заслужили јер сви који су изашли на травнати терен у Полицама дали су и посљедњи атом снаге.

Након утакмице тренер Олег Ћурић није крио задовољство и нагласио је да је све договорено из свлачионице спроведено на терену.

"Добро смо радили и рад нас награђује. Наставили смо онако како смо почели. Од почетка сам говорио да бих волио да прођемо што даље у Купу и хвала играчима. Евидентно је да имамо већи ростер играча и згуснут је распоред, али ћу покушати да освјежим играче. На сваку утакмицу идемо на побједу" са осмјехом на лицу каже Ћурић.

Главни судија: Велимир Дринић (Модрича). Помоћници: Дејан Ђ. Лазић (Добој) и Давор Максимовић (Добој). Четврти судија: Марко Максимовић (Модрича). Стадион: "Полице". Одиграно без присуства гледалаца. Жути картони: Колак, код Леотара, а Граховац, Попара и Јелић код Радника.

ФК "Леотар": Перишић, Медан (од 76. минута Ристић), Андрић (од 70. минута А. Спаић), Шешељ, Паранос (од 90+1. минута Аћимовић, Шиповац (од 90+1. минута Бегенишић), Рамић, Зечевић, Пребирачевић, Мићуновић, Максимовић (од 70. минута Колак). Тренер: Олег Ћурић.

ФК "Радник". Козић, Никић, Сушић, Мекић (од 68. минута Граховац), Васић, Попара, Гогић, Јелић, Карић (од 65.минута Мотика), Шуберт, Јањић. Тренер: Дарко Несторовић.