У 20. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је као домаћин славио против РК "Маглаја" из истоимене општине са 34:23 (17:12). Ово је 23 бод Требињаца и њихова 11 побједа.

Домаћин је одлично почео и одмах на почетку утакмице имао је два гола разлике (3:1, 4:2, 5:3), а касније и три гола у деветом минуту 7:4. Након тога Требињци су полако  повећавали предност тако да је у 22. минуту било плус пет 14:9, а у 28. минуту16:10.

На одмор се отишло са резултатом 17:12.

Требињци су на почетку другог полувремена имали предност и осам голова - 22:14. Највећа предност била је у 54. минуту 32:20, али је до краја утакмице домаћин постигао два, а гости три гола за коначан резултат 34:23.

Након утакмице голман Леотара Веселин Савовић који је имао 12 одбрана истакао је да је његова екипа ушла у побједничку серију и да кад се игра кући мора се побиједити.

"Похвалио бих све играче који су дали свој максимум. За побједу је најбитнији тимски дух и атмосфера, а то влада међу нама, а види се и на терену. Сви се држимо као тим и надам се да ћемо продужити побједнички низ и у Купу и у првенству", нагласио је Савовић.

Треба напоменути да је тренер Дарко Таврић свима који су били уписани у записник дао минутажу, а свој први првенствени гол дао је и Димитрије Вераја.

Наредног викенда у Требиње долази РК "Коњух" из Живиница.

РК "Леотар": Савовић, Вераја 1, Орбовић, Парежанин 3, Милојевић 7, Нинковић 7, Омеровић, Ратковић, Грк, Д. Ковач, Томић 6, Смајилбеговић 1, Ивановић 2, Инић 1, Шешлија 1, Комненовић 4. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Маглај": Селимбеговић, Механагић, Хајдић 5, Суљаковић 1, Делић 2, Станковић , Риџал 1, Барјактаревић, Хаџизулфић, Џанбеговић, Крпић, Басор, Чакрама 1, Чосић 3, Стоисављевић 10. Тренер: Ермин Бајрић.