U 20. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je kao domaćin slavio protiv RK "Maglaja" iz istoimene opštine sa 34:23 (17:12). Ovo je 23 bod Trebinjaca i njihova 11 pobjeda.

Domaćin je odlično počeo i odmah na početku utakmice imao je dva gola razlike (3:1, 4:2, 5:3), a kasnije i tri gola u devetom minutu 7:4. Nakon toga Trebinjci su polako  povećavali prednost tako da je u 22. minutu bilo plus pet 14:9, a u 28. minutu16:10.

Na odmor se otišlo sa rezultatom 17:12.

Trebinjci su na početku drugog poluvremena imali prednost i osam golova - 22:14. Najveća prednost bila je u 54. minutu 32:20, ali je do kraja utakmice domaćin postigao dva, a gosti tri gola za konačan rezultat 34:23.

Nakon utakmice golman Leotara Veselin Savović koji je imao 12 odbrana istakao je da je njegova ekipa ušla u pobjedničku seriju i da kad se igra kući mora se pobijediti.

"Pohvalio bih sve igrače koji su dali svoj maksimum. Za pobjedu je najbitniji timski duh i atmosfera, a to vlada među nama, a vidi se i na terenu. Svi se držimo kao tim i nadam se da ćemo produžiti pobjednički niz i u Kupu i u prvenstvu", naglasio je Savović.

Treba napomenuti da je trener Darko Tavrić svima koji su bili upisani u zapisnik dao minutažu, a svoj prvi prvenstveni gol dao je i Dimitrije Veraja.

Narednog vikenda u Trebinje dolazi RK "Konjuh" iz Živinica.

RK "Leotar": Savović, Veraja 1, Orbović, Parežanin 3, Milojević 7, Ninković 7, Omerović, Ratković, Grk, D. Kovač, Tomić 6, Smajilbegović 1, Ivanović 2, Inić 1, Šešlija 1, Komnenović 4. Trener: Darko Tavrić.

RK "Maglaj": Selimbegović, Mehanagić, Hajdić 5, Suljaković 1, Delić 2, Stanković , Ridžal 1, Barjaktarević, Hadžizulfić, Džanbegović, Krpić, Basor, Čakrama 1, Čosić 3, Stoisavljević 10. Trener: Ermin Bajrić.