U 22. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" slavio protiv KK "Bratunac TRB" 93:63 (22:20, 27:9, 27:10, 17:24).

Gosti, oslabljeni neigranjem Rikala i Ćupa, domaćinu su se suprostavili samo tokom prvih deset minuta. Nakon pet minuta igre bilo je 11:10, da bi se u drugu četvrtinu ušlo sa rezultatom 22:20.

Gosti su u prvih pet minuta druge četvrtine postigli pet koševa, a domaćin 14 tako da je na semaforu pisalo 36:25. Na poluvrijeme se otišlo sa plus 20 za domaćina 49:29.

Treći period igrači Mira Vukoja su dobili sa plus 17 - 27:10 i u posljednjih deset minuta ušlo se sa 76:39. Gosti su četvrtu četvrtinu dobili sa sedam koševa i na taj način smanjili razliku tako da je konačan rezultat bio 93:63.

Kod domaćina najbolji je bio Mijović sa 21 košem i indeksom 30 (za nepunih 20. minuta igre), a kod gostiju Tadić je imao dabl-dabl učinak od 18 koševa i 11 skokova.

Narednog vikenda Leotar gostuje u Mostaru gdje ga dočekuje KK "Zrinjski".

KK "Leotar": Damjanović, B. Đurasović 10, Raičević 2, Aleksić 12, Mijović 21, Marić 8, Tupanjanin 4, Milidragović 12, Ninković 4, Šakotić 7, D. Milošević 10, N. Đurasović 3.Trener: Miro Vukoje.

KK "Bratunac": Tresač 11, Šarenac, Žunić 8, M. Milošević 5, Pilčević 3, Petrović 2, Lukić 2, Tadić 18, Ilić 6, Pavlović 8. Trener: Ogjnen Radić.