Rk leotar .jpg

У 19. колу Премијер лиге БиХ РК "Леотар" је побиједио у Дервенти истоимени рукометни клуб резултатом 20:27 (11:13). Након десете побједе Требињци су освојили 21 бод и налазе се на осмом мјесту на табели.

Леотар је је повео голом Инића и током првих 30. минута имао је предност. Тако је у 17. минуту било 5:7, а у 20. минуту голом Смајилбеговића који је вечерас био изузетно расположен на семафору је писало 7:8.

На одмор се отишло са два гола разлике 11:13.

Друго полувријеме играчи Дарка Таврића заиграли су боље и чвршће у одбрани, а то се видјело и на резултату. Предност је полако расла тако да је на крају утакмице било 20:27.

Најефикаснији код домаћина био је Пејић са 9, а код побједника најбољи и најефикаснији је био Ајдин Смајилбеговић који је постигао 11 голова.

Наредног викенда у Требиње долази екипа РК "Маглај" из истоименог мјеста.

РК "Дервента": Косановић, Добриловић 1, Лукић, Земуновић 2, Дринић, Ковачевић, Радановић, Пејић 9, Старчевић 5, Савић, Шмуља, Малешевић, Граховац 3, Толимир, Кнежевић, Пејаковић. Тренер: Милорад Бјелошевић.

РК "Леотар": Савовић, Парежанин 2, Нинковић, Милојевић 1, Омеровић, Грк, Ратковић, В. Ковач, Томић 5, Смајилбеговић 11, Ивановић 2, Инић 2, Комненовић 4. Тренер: Дарко Таврић.