У 18. колу Премијер лиге РК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио екипу "Грачанице" из истоименог града резултатом 27:23 (12:12).

Требињци су дошли до девете побједе и сада имају 19 бодова, а гостима су нанијели пети пораз. На тај начин реванширали су се Грачаници која их је у првом дијелу првенства побиједила са 24:29.

На почетку се играо гол за гол све до резултата 4:4, али тада домаћин прави серију 2:0 и чува ту предност све до 15. минута. Неколико минута касније семафор показује 10:6, али гости серијом од 0:4 у 24. минуту долазе до изједначења 10:10. До краја полувремена обје екипе постижу по два гола и на одмор се отишло са неријешеним резутатом 12:12.

Током другог полувремена домаћин је у предности један гол све до 50. минута и резултата 22:21. Играчи Дарка Таврића у наредних осам минута праве серију 4:0 тако да је у 58. минуту било 26:21. Тада се већ знао побједник, а на крају утакмице на семафору је писало 27:23.

Након утакмице тренер Дарко Таврић је истакао да је поносан на своје играче.

"Херојски су изашли на терен, оставили задњи атом снаге као да им је била посљедња утакмица у животу. Требало је добити Грачаницу, екипу која је трећа на табели, а ми смо имали кадровских проблема. То смо великим срцем и жељом надомјестили", рекао је Таврић.

У наредном колу Леотар гостује у Дервенти гдје га дочекује истоимена екипа.

РК "Леотар": Савовић, Парежанин 1, Томић 12, Милојевић 4, Нинковић 3, Омеровић, Ратковић, Грк, В. Ковач, Д. Ковач, Смајилбеговић 3, Ивановић 2, Инић 2, Шешлија, омненовић. Тренер: Дарко Таврић.

РК "Грачаница": Кадрић 4, Ћузовић, Ђ. Босић, Б. Босић 1, Мехмедовић 9, Џиновић 1, Хушић, Мехмедћехајић 1, Живнов 2, Хжихасановић, Џелиловић 1, Мусић, Шуша, Радичевић 1, Илић 1. Тренер: Дамир Доборац.