У 20. колу Првенства БиХ КК "Леотар" је у Спортској дворани "Милош Мрдић" побиједио резултатом 104:83 (36:29, 15:22, 24:13, 29:19) КК "Какањ" из истоименог града. Ово је једанаеста побједа Требињаца, а трећа заредом.

Утакмица је почела минутом ћутње преминулом умировљеном владици захумско-херцеговачке и приморске епархије Атанасију.

Гости су у Требиње дошли са осам играча и домаћи кошаркаши већ су убиљежили побједу у свој конто прије почетка меча. Од почетка је домаћин водио тако да је средином првих десет минут и имао плус 11 - 33:22, али је овај период завршио плус 7 - 36:29.

Током друге четвртине гости полако смањују разлику и до изједначења 51:51, а тим резултатом отишло се на полувријеме.

Играчи Мира Вукоја тек у трећој четвртини заиграли су озбиљније, дали су неколико кошева из контанапада тако да се у посљедњих десет минута ушло са плус 11 (75:64).

Четврту четвртину домаћин је добио са 29:19, тако да је на семафору након 40. минута писало 104:83.

Код Леотара најбољи су били Алексић са 22 коша (шест тројки), Б. Ђурасовић 19 и Мијовић 17 кошева, а код гостију одскакао је Муфлизовић са 34 коша.

Треба напоменути да је у судијској тројци вечерас била Миа Чавара, а по први пут представљене су и лед рекламе.

Наредног викенда Леотар гостује у Сарајеву гдје га дочекује КК "Босна Роyал".

КК "Леотар": Дамјановић 3, Б. Ђурасовић 19, Раичевић, Алексић 22, Мијовић 17, Марић, Тупањани 7, Миидраговић 7, Нинковић 4, Шакотић 9, Милошевић, Н. Ђурасовић 16. Тренер: Миро Вукоје.

КК "Какањ": Делибашић, Тепић 5, Муфлизовић 34, Сикира 2, Фазлић 12, Велић, Пирић 4, Исламовић 6, Пајовић 14, Пирић 2. Тренер: Бењамин Шабић.