U 20. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" pobijedio rezultatom 104:83 (36:29, 15:22, 24:13, 29:19) KK "Kakanj" iz istoimenog grada. Ovo je jedanaesta pobjeda Trebinjaca, a treća zaredom.

Utakmica je počela minutom ćutnje preminulom umirovljenom vladici zahumsko-hercegovačke i primorske eparhije Atanasiju.

Gosti su u Trebinje došli sa osam igrača i domaći košarkaši već su ubilježili pobjedu u svoj konto prije početka meča. Od početka je domaćin vodio tako da je sredinom prvih deset minut i imao plus 11 - 33:22, ali je ovaj period završio plus 7 - 36:29.

Tokom druge četvrtine gosti polako smanjuju razliku i do izjednačenja 51:51, a tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme.

Igrači Mira Vukoja tek u trećoj četvrtini zaigrali su ozbiljnije, dali su nekoliko koševa iz kontanapada tako da se u posljednjih deset minuta ušlo sa plus 11 (75:64).

Četvrtu četvrtinu domaćin je dobio sa 29:19, tako da je na semaforu nakon 40. minuta pisalo 104:83.

Kod Leotara najbolji su bili Aleksić sa 22 koša (šest trojki), B. Đurasović 19 i Mijović 17 koševa, a kod gostiju odskakao je Muflizović sa 34 koša.

Treba napomenuti da je u sudijskoj trojci večeras bila Mia Čavara, a po prvi put predstavljene su i led reklame.

Narednog vikenda Leotar gostuje u Sarajevu gdje ga dočekuje KK "Bosna Royal".

KK "Leotar": Damjanović 3, B. Đurasović 19, Raičević, Aleksić 22, Mijović 17, Marić, Tupanjani 7, Miidragović 7, Ninković 4, Šakotić 9, Milošević, N. Đurasović 16. Trener: Miro Vukoje.

KK "Kakanj": Delibašić, Tepić 5, Muflizović 34, Sikira 2, Fazlić 12, Velić, Pirić 4, Islamović 6, Pajović 14, Pirić 2. Trener: Benjamin Šabić.