U 12. kolu Prve lige Republike Srpske ŽOK "Leotar" je na svom parketu pobijedio 3:2 (27:25, 19:25, 23:25, 25:21, 15:5) OK "Inova" iz Banjaluke. Trebinjke su ostvarile šestu pobjedu, a gošćama su nanijele peti poraz.

Ova utakmica trebala je da se igra narednog vikenda, ali na molbu Banjalučanki odigrana je danas, a Inova već sutra igra u Bileći protiv OK "Hercegovac".

Utakmica je trajala 138. minuta. Prvi set dobile su domaće igračice na razliku 27:25 nakon uzbudljive igre na obje strane za 30 minuta. Gošće su u drugom setu napravile preokret i za 27. minut dobile ga sa 19:25.

Treći set trajao je najduže - 37. minuta i nakon velikih preokreta gošće su ga dobile 23:25 i na taj način povele 1:2 u setovima.

Domaće igračice dobijaju četvrti set 25:21 za 27. minuta. Igran je peti set kog su igračice Miša Pešića dobile ubjedljivo 15:5 nakon 17. minuta igre.

Nakon utakmice trener Mišo Pešić bio je zadovoljan igrom svojih igračica i pobjedom nad ekipom koja je prošle godine igrala Premijer ligu.

"Ovo je dobra uvertira za narednu utakmicu protiv ekipe iz Višegrada. Moramo biti oprezni iako gošće imaju samo jednu pobjedu", istakao je Pešić.

ŽOK "Leotar": Berak, Radović, Bulajić, Deretić, Milović, Kozić, Vujović, Vulić, Medan, Spahić, Jeremić, Kukurić. Trener: Mišo Pešić.

OK "Inova": Turanjanin, Davičević, Stojanović, Popović, Đakić, Stojković, Rendić, Kovačević, Udovičić, Davidović, Sarić, Vuković. Trener: Dario Savović.