U 18. kolu Prvenstva BiH KK “Leotar” je u Sportskoj dvorani “Miloš Mrdić” savladao “Mladost” iz Mrkonjić Grada 85:84 (23:20, 15:21, 23:19, 24:24). Ovo je deveta pobjeda Trebinjaca, a gostima su nanijeli 11 poraz.

Svako gostovanje ekipe Mladosti u Trebinju donosi neizvjesnu utakmicu, a to je bilo i večeras. Svih 40. minuta bilo je napeto, a posljednjih 60 sekundi u triler završnici više sreće imao je domaćin i slavio sa pola koša razlike.

Trebinjci su furiozno počeli i ubacili tri trojke, aiI su ih gosti pratili i nakon pet minuta bilo je 11:10, a prva četvrtina završila je sa tri koša prednosti 23:20. Tokom druge četvrtine gosti su preokrenuli rezultat tako da su u 15. minutu imali minimalno vođstvo (30:31), a na poluvrijeme se otišlo sa njihovim vođstvom od 38:41.

Domaćin opet dodaje gas i preokreće rezultat u svoju korist tako da u 25. minutu ima prednost od plus tri koša (52:49), ali se u posljednjih deset minuta ušlo sa pola koša razlike 61:60.

Do sredine ove četvrtine Leotar je u prednosti dva, tri koša, ali u 36. minutu gosti dolaze do prednosti 74:76, a 80. sekundi do kraja utakmice imaju i vođstvo od 80:84. Ali tu je Mladost stala, a Leotar dobio nezaustavljivu energiju. Prvo je B. Đurasović iz slobodnih bacanja smanjio na 82:84, a onda je V. Aleksić trojkom 50. sekundi do kraja doveo Trebinjce u vođstvo od 85:84.

Gosti nakon ovoga nisu iskoristili napad, kao ni domaćin jer je lopta koju je uputio B. Đurasović nakon "dugog promišljanja" izašla iz obruča.

Mrkonjićanima je ostalo 16. sekundi do kraja, ali nisu iskoristili napad jer lopta koju je uputio Milanović odbila se od obruča. Sreća je bila na strani igrača Mira Vukoja, ali sreća uvijek prati hrabre jer su domaćini i kad ih nije išlo trudili su se i borili.  Na kraju im se to vratilo pobjedom.

Ovom pobjedom prekinut je crni niz od tri poraza u Prvenstvu BiH i jedan u Kupu Republike Srpske.

Sada slijedi pauza od tri sedmice kada Leotar gostuje u Čapljini protiv istoimene ekipe.

KK „Leotar“: Damjanović 4, B. Đurović 24, V. Aleksić 9, Mijović 27, Marić, Tupanjanin 2, Milidragović, D. Milošević, Mičeta, N. Đurasović 8, Šakotić, Ninković 11. Trener: Miro Vukoje.

KK „Mladost“: Đ. Aleksić 3, Kljajić, Stojanović 3, Đorđević-Marinković 22, N. Milošević 2, Bakić 10, Lakić 10, Milanović 11, Josipović, Šalić 23. Trener: Darko Milaković