U polufinalnoj utakmici Kupa Republike Srpske KK "Leotar" je poražen u Trebinju od KK "Bratunac TRB" 79:83 (20:20, 23:12, 11:34, 25:17). Iako su gosti došli sa devet igrača nisu se predavali jer su imali želju da ovu utakmicu riješe u svoju korist i da igraju u finalu Kupa.

Prva četvrtina završena je neriješenim rezultatom 20:20. Drugu je domaćin dobio sa 11 koševa razlike tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 43:32. Preokret se desio u drugoj polovini treće četvrtine jer su gosti u 25. minutu došli do izjednačenja 50:50. Od tada pa sve do kraja ovog perioda na parketu postoji samo ekipa iz Bratunca koja pravi seriju 4:16 i u posljednjih deset minuta ušlo se rezultatom 54:66.

Domaćin je svim silama pokušao da dođe do preokreta, ali mu nije uspjelo. B. Đurasović je 13 sekundi do kraja utakmice pogodio trojku i na semaforu je pisalo 79:81, ali je Rilo samo dvije sekunde do kraja postigao koševe za konačan rezultat 79:83.

Kod Trebinjaca najefikasniji je bio B. Đurasović 21 košem, a kod gostiju dabl-dabl učinak ostvario je dojučerašnji prvotimac Leotara Rikalo koji je uz 21 koš imao i 10 asistencija.

KK "Leotar": B. Đurasović 25, Raičević 4, Ninković 8, Šakotić 9, N. Đurasović 12, Damjanović 2, Aleksić 11, Mijović, Marić, Milidragović 8, D. Milošević, Mičeta. Trener: Miro Vukoje.

KK "Bratunac TRB": Žunić 6, Rikalo 21, Pilčević 14, Ćuk 10, Danilović 8, M. Milošević 2, Petrović 8, Tadić 12, Pavlović 2. Trener: Ognjen Radić.