U finalu 28. Kupa Republike Srpske ŽKK "Orlovi" su u Banjaluci pobijedili ŽKK "Leotar 03" 85:58 (18:17, 28:8, 20:14, 19:19). Na taj način su po peti put osvajili Kup, treći u nizu, a Trebinjke su po četvrti put izgubile u finalu.

Trebinjke su povele sa 0:2, ali domaćin već u trećem minutu ima prednost od 9:2, da bi u osmom minutu imao i plus 9 - 18:9. Do kraja četvrtine gošće prave seriju od 0:8 tako da je prvih deset minuta završeno 18:17.

Odmah na početku druge četvrtine Milaković dovodi svoju ekipu u minimalnu prednost 18:19. Tada gošće padaju u ritmu i to koriste igračice iz Banjaluke i preko Gligićeve i Svitlice od rezultata 23:22 u 12. minutu dolaze u vođstvo od 46:25 i tim rezutatom otišlo se na poluvrijeme.

Tokom treće četvrtine rasla je prednost domaćina tako da je u u 25. minutu bilo i 31 koš razlike 64:33, ali se u posljednju četvrtinu ušlo sa rezultatom 66:39.

Posljednjih deset minuta završeno je 19:19 tako da je nakon 40. minuta na semaforu pisao konačan rezultat 85:58.

Malene zaslužuju sve čestitke jer su u sedam dana odigrale tri teške utakmice (prvo su pobijedile favoriziranu ekipu ŽKK "Feniks" u Banjaluci u Kupu RS, zatim Čelik iz Zenice u prvenstvu i večeras su ponovo igrale u Banja Luci).

Kod pobjednika najefikasniji su bili Erak koja je imala dabl-dabl učinak od 15 koševa i 11 skokova i Gligić sa 15 koševa, a kod trebinjki Milaković koja je imala dabl-dabl od 16 koševa i 11 skokova, a Krivokapić je postigla 11 koševa.

ŽKK "Orlovi": Ristić 6, Erak 15, Trebovac 13, Rajić 13, Gligić 15, S. Milanović 2, Svitlica 6, Radić, Babić 11, Čađo 4, Vulić, Milinković. Trener: Dragana Svitlica.

ŽKK "Leotar 03": Kešeljević 8, Gudelj 7, Dostinić 3, Milaković 16, Radovanović, Krivokapić 11, I. Daković, A. Jokanović, M. Daković, Škrivan 8, Šapurić, Putica 5. Trener: Milorad Nadaždin.