U 15. kolu Prvenstva BiH KK "Leotar" je poražen u Širokom Brijegu od HKK "Široki" 101:78 (17:20, 32:15, 31:17, 21:26). ABA dva ligaš je slavio protiv Trebinjaca i prekinuo je seriju loših rezultata u posljednje vrijeme.

Domaćin je poveo sa 4:0 i imao je vođstvo sve do petog minuta 11:10, ali tada gosti dodaju gas prelaze u vođstvo i ovaj period su dobili sa 17:20.

Domaćin u 12. minutu dolazi do izjednačenja 22:22 i nakon toga polako počinje da raste njegova prednost tako da se na poluvrijeme otišlo sa plus 14 za Široki 49:35.

Treću četvrtinu igrači Mira Vukoja su loše odigrali tako da je prednost domaćina iznosila i preko 20 koševa, a u posljednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 80:52.

Posljednju četvrtinu Trebinjci su dobili sa pet koševa razlike tako da je utakmica završena rezultatom 101:78.

Ova utakmica odigrala se ranije zbog obaveza ekipe iz Širokog u ABA 2 ligi.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Amerikanac Davis sa 24 i Drežnjak sa 18 koševa, a kod Leotara B. Đurasović je postigao 19, a Mijović 15 koševa.

Trebinjci su u narednom kolu slobodni.

HKK "Široki": Davis 24, Zubac 2, Šušak 2, Drežnjak 18, Mandić 6, Marušić 6, Čolić 2, Čolak 10, Buljević 15, Damjanović, Dominik Vujanović 5, Batinić 11. Trener: Damir Vujanović.

KK "Leotar": B. Đurasović 19, Raičević 4, Milidragović 9, Ninković 10, N. Đurasović 7, Damjanović 4, Aleksić 4, Mijović 15, Marić, Tupanjanin, Šakotić 6, Mičeta. Trener: Miro Vukoje.