U 14. kolu Prvenstva BiH u Trebinju KK „Leotar“ je izgubio od KK “Spars” iz Sarajeva 87:89 (33:25, 20:24, 14:28, 20:12). Trebinjci su doživjeli peti poraz, a Sarajlije izvojevali devetu pobjedu.

Šta reći za večerašnju utakmicu - od dlične igra u prvom poluvremenu do očaja u trećem periodu i kad je stignut rezultat, gosti su manje griješili I došli do pobjede.

Trebinjci su počeli agresivno i dali do znanja gostima da žele da dođu do pobjede. Nakon pet minuta igre bilo je plus jedan za domaće, ali prvih deset minuta završilo je sa vođstvom domaćina od 33:25.

Tokom druge četvrtine igrači Mira Vukoja su dodali gas pa su u 15. minutu imali i prednost od 51:38, ali gosti prave seriju 2:11 tako da se na odmor otišlo sa rezultatom 53:49.

U trećem periodu renesansa gostiju koji polako prelaze u vođstvo tako da su u 25. minutu imali tri koša razlike 57:60, a u posljednju četvrtinu ušlo se sa prednošću gostiju od deset koševa razlike 67:77.

Četvrti period bio je neizvjestan, a domaćin je polako počeo da smanjuje razliku tako da je u 35. minutu bilo 76:82. Trojkom N. Đurasovića 100 sekundi do kraja Leo prelazi u vođstvo 87:86. Ipak, do kraja utakmice gosti postižu tri pogotka, a domaćin nijedan za konačan rezultat 87:89.

U narednom kolu Leotar gostuje u Širokom gdje ga dočekuje istoimeni klub.

KK „Leotar“: Damjanović, B. Đurasović 19, Raičević 15, Aleksić, Mijović 22, Marić, Tupanjanin, Milidragović, Ninković 13, Mičeta, Šakotić 8, N. Đurasović 10. Trener: Miro Vukoje.

KK „Spars“: Zahiragić 12, Klavžar, Huseinpašić, Hasandić 10, Gegić 22, Ilić, Polutak, Memić 2, Kamenjaš 21, Albijanić 8, Buza, Gedimnas 8. Trener: Miodrag Kadija.