rk leotar rk lovcen.JPG

U 17. kolu Premijer lige BiH RK "Leotar" je poražen u gostima od RK "Vogošća Poljine Hills" 26:15 (14:5). Ovo je deveti poraz Trebinjaca koji su ostali na 22 boda.

Leotar je poveo sa 0:1, ali to je bilo sve što su uradili na parketu dvorane u Vogošći jer su nakon toga postigli gol tek u 13. minutu.

Prvo poluvrijeme završeno je 14:5.

Tokom drugog poluvremena prednost domaćina je rasla i na plus 13 golova u 45. minutu rezultat je bio 22:9, a u 52. minutu bilo je 22:13.

Nakon 60. minuta na semaforu je pisalo 26:15.

Kod domaćina najbolji pojedinci bili su golman Efendić i Zahirović koji je postigao osam golova, dok je kod Trebinjaca golman Radović imao 10 odbrana, a Miličević je postigao četiri gola.

Treba napomenuti da je prvu utakmicu u dresu Leotara odigrao i povratnik Milorad Inić koji je postigao tri gola.

Naredne subote u Trebinje dolazi RK "Konjuh" iz Živinica koji ima dva boda manje od Leotara.

RK "Vogošća Poljine Hills": Efendić, Čabaravdić, Kadrić 1, Savić 1, Isaković 2, Travar, Zahirović 8, Stojanović 1, Buljina 5, Jalačić 2, Pašalić, Bošković 4, Đapo, Stanojčić, Memić 2, Halilović. Trener: Edhem Sirćo.

RK "Leotar": Savović, Draganić 1, Nikolić 2, Abramović, Miličević 4, Bugarinović 3, Uljarević, Ninković 1, Radović, Srdanović, Janković 1, Inić 3. Trener: Darko Tavrić.