U 4. kolu Premijer lige BiH KK „Leotar“ poražen je u Tuzli od KK „Sloboda“ 78:65 (19;13, 23:14, 29:19, 7:19). ABA2 ligaš bio je bolji u tri, a Trebinjci samo u posljednjoj četvrtini.

kk leotar (3).JPG

Domaćin je poveo, ali u četvrtom minutu gosti su došli u vođstvo 5:6 što se do kraja utakmice ispostavilo da je bilo i jedino vođstvo Leotara.

Koševima Janjića domaćin je poveo 8:6 i do kraja prvih deset minuta na semaforu je pisalo 19:13. U drugoj četvrtini domaćin je napravio seriju 14:0 tako da je u 15. minutu rezultat bio 33:13. Do kraja ove četvrtine Leotar je smanjio razliku i na odmor se otišlo sa 42:27.

Tokom treće četvrtine domaćin je polako povećavao razliku koja je u 28. minutu bila plus 26 67:41.

U posljednjih deset minuta ušlo se sa 71:46.

U 33. minutu rezultat je glasio 78:48. Tada su gosti do kraja utakmice napravili seriju 0:17 i smanjili rezultat na konačnih 78:65.

Kod domaćina najefikasniji je bio Čampara sa 15 koševa, a kod Trebinjaca Rikalo je dao 18 koševa.

KK „Sloboda“: Ćerkezović 6, Manjgafić 6, S. Čampara 15, Denzel Greg 13, Janjić 13, Gegić 9, Omerović, Dedajić 1, Grubor 3, Tomašević 8, Andelija, Jervon Pressley 4. Trener: Josip Pandža.

KK „Leotar“: Aleksić 9, Rikalo 18, Šakotić 7, Milošević 2, Andrejević 13, Ninković 2, Damjanović 6, Marić, Tunguz, Raičević 2, Milidragović 3, Dedijer 3. Trener: Miro Vukoje.