U finalu 63. Olimpijade u malom fudbalu igraće "Gorica" i "Donje Police", nakon što su večeras bili bolji od svojih protivnika u polufinalnim mečevima.

Oboje finalista dobijena su nakon penala.

Prva utakmica, nakon dramatične završnice, riješena je u korist ekipe "Gorica" koja je nakon penal završnice bila bolja od "Hrupjela" sa 4:2.

Nakon regularnog dijela bilo je 1:1 (0:1), a golove su postigli za finalistu Lojović, a za poražene Milivojević u prvom poluvremenu.

Treba istaći sjajnog golmana Gorana Lojovića koji je odbranio dva penala.

Druga utakmica između "Donjih Polica" i "Gornjaih Hrupjela" završena je 3:3 (0:1), a nakon penala 4:3.

Golove su za pobjednika dali Ninković (autogol), Berdović i Prebiračević, a kod "Gornjih Hrupjela" strijelci su bili Milošević, Šušić i Milojević.

Treba istaći da su "Gornja Hrupjela" nakon prvog poluvremena vodila sa 1:0, a samo nekoliko minuta prije kraja i 3:1, ali su uporni igrači iz "Donjih Polica" uspjeli izjednačiti, a nakon penala i pobijediti.

Prije polufinalnbih utakmica odigrana je finalna utakmica u Maloj olimpijadi u kategoriji kadeta gdje je "Glavna ulica Bemix" golovima Kolaka i Čolovića bila bolja od "Hrupjela" 2:1, a gol za poražene postigao je Đorđić.

Finale 63. Olimpijade igra se u petak od 21.15 sati.