U 17. kolu Prve lige Republike Srpske ŽRK "Leotar" je u gostima pobijedio ŽRK "Omladinac" iz Banjaluke sa 15:16 (8:6).

Golom Marije Kovačević u posljednjoj sekundi došlo se do "slatke" pobjede nad neugodnim protivnikom.

Tokom prvih 14. minuta viđena je izjednačena borba i rezultat je bio 3:3.

Tada gošće prave seriju 0:3 i u 21. minutu rezultat je 3:6. Do kraja poluvremena serijom 5:0, domaće igračice dolaze do preokreta i na poluvrijeme se odlazi sa 8:6.

U drugom poluvremenu domaće igračice su održavale prednost od dva gola sve do 55. minuta i rezultata 15:12.

Igračice Zdravka Komnenovića skupljaju snagu i prave preokret jer su do kraja utakmice postigli pet, a nisu primili nijedan za konačan rezultata 15:16. Nakon utakmice trener Zdravko Komnenović je bio zadovoljan igrom svojih djevojaka.

"Bez obzira na dug put, umor, moje igračice su smogle snage da u posljednjih pet minuta pobijede domaću ekipu. Igrale su borbeno, agresivno i ispoštovale su dogovor u toku polu vremena", istakao je Komnenović.

ŽRK "Omladinac": Srdić, M. Kondić, Knežević 2, D. Kovačević 1, Đurić 4, Vidačković 3, Mi. Kondić, Paštar 1, Latinović 4. ŽRK "Leotar": Kisin, Brkan 1, Ratković 2, Crnogorac 1, Glavonjić, Kraljević 1, Kovačević 11, Resković.