U utakmici 16. kola Prve lige Republike Srpske ŽRK "Leotar" je na domaćem parketu poražen od ŽRK "Borac" iz Banjaluke rezultatom 11:27 (5:13).

Banjalučanke, koje su daleko iskusnije, fizički jače i nalaze se na prvom mjestu na tabeli, očekivano su pobijedile.

Trebinjke su se borile onoliko koliko su mogle i dok su imale snage dobro su parirale favoriziranim gošćama.

Domaće igračice su odlično počele i vodile su u sedmom minutu sa 2:1. Tada su gošće došle do izjednačenja i prelaze u vođstvo koje je u 15. minutu iznosilo 4:6. Do kraja prvog poluvremena napravile su seriju 1:7, tako da se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 5:13.

Tokom drugog poluvremena gošće su imale seriju od 2:6 i od 45. minuta do kraja utakmice 3:8 za konačan rezultat 11:27.

Kod Leotara najefikasnija je bila Kovačević sa pet, a kod pobjednika Ćutković i Ignjatović su postigle po šest golova.

Nakon utakmice trener Zdravko Komnenović je rekao da su njegove djevojke dale sve od sebe.

"Igra u odbrani bila je dobra, ali Borčeva duža klupa, fizički jače igračice i snažna odbrana dala je konačan rezultat", rekao je Komnenović.

ŽRK "Leotar": Kisin, Gaćina 3, Mucović, Brkan, Ratković 1, Crnogorac 2, Glavonjić, Kraljević, Kovačević 5, Sekulović. Trener: Zdravko Komnenović.

ŽRK "Borac": Vukosavljević, Ćutković 6, Nikić 2, Ignjatović 6, Peričević 4, Bilćar 2, Novaković 4, Kodžoman, Mišić 1, Kočić 2. Trener: Nikola Bijelić.