U okviru sportskih manifestacija 50. Praznika mimoze, uspješan vikend imali su članovi Džudo kluba "Leotar" i Džiju džicu kluba "Leotar.

Džudisti su na 37. Međunarodnom turniru "Kup mimoze 2019" osvojili su šest medalja, od čega po jednu zlatnu i srebrnu i četiri bronzane.

Prvo mjesto pripalo je Vidaku Maljeviću u konkurenciji starijih pionira -73 kg, srebrnu medalju osvojio je  Ivan Marinović Ot poletarac -38 kg, dok su se bronzom okitili: Ivan Ćuzulan-stariji  pionir -60 kg, Petar Špirto stariji pionir  -73 kg, Aleksa Berak-mlađi pionir -46 kg i Viktorija Dunđerović-kadetkinja -57 kg.

Na turniru su učestvovala 542 takmičara iz pet država.

Članovi Džiju džicu  kluba "Leotar" su na šestom međunarodnom turniru "Mimoza open" osvojili, takođe, šest medalja, od kojih dvije zlatne, jednu srebrnu i tri bronzane.

Zlatne medalje osvojili su: Teodora Milošević u konkurenciji mlađih pionirki do 36 kg i Aljoša Dabović u konkurenciji kadeta do 73 kg.

Srebrnu medalju osvojila je Ivana Spaić, u konkurenciji starije pionirke do 36kg, dok su se bronzom okitili Rajko Vučurević mlađi pioniri do 30 kg, Matija Ambulija mlađi pionir preko 42 kg i Andrija Bovan u konkurenciji stariji pioniri preko 50 kg.

Na turniru je učestvovalo 250 takmičara iz 17 klubova.

Učestvovalo je 17 klubova sa oko 250 takmičara.