U 6. kolu Premijer futsal lige BiH KMF "Leotar" pobijedio je MNK "Kaskada" iz Gračanice rezultatom 2:1 (2:0). Ova utakmica bila je veoma značajna za Trebinjce jer su pobjedom olakšali svoje izglede za opstanak u najkvalitetnijem rangu BH takmičenja.

kmf leotar kaskada.JPG

Leotar je imao šansu u osmom minutu kada je šutirao Vico, ali je golman gostiju Kakaš bio na mjestu. Uzvratili su gosti dvije minute kasnije kada je domaći golman Šarenac odlično intervenisao nakon udarca Mujanovića.

Domaći su dolšli u vođstvo u 11. minutu, kada, nakon asistencije Andrića, Vicov šut sa deset metara završava u mreži gostiju.

U 14. minutu opet ista akcija Andrić-Vico i to je 2:0. Ovim rezultatom otišlo se na odmor.

Tokom drugih 20. minuta domaći igrači su se opustili i gosti prelaze u inicijativu, ali je na golu Leotara bio Šarenac koji je imao nekoliko odbrana.

Ipak, u 32. minutu gosti su preko Mujanovića smanjili na 2:1. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Ovo je druga pobjeda KMF "Leotara" u prvenstvu.

Nakon utakmice trener Mitar Vukanović bio je zadovoljan samo osvojenim bodovima.

Sljedeće kolo koje je na rasporedu narednog vikenda KMF "Leotar" igra u Livnu, gdje ga dočekuje MNK "Seljak".

KMF "Leotar": Šarenac, Andrić, Zečević, Vico, Šešelj, Miljković, Milošević, Milojević, Savić. Trener: Mitar Vukanović.

MNK "Kaskada": Kakaš, Gazibegović, Mujanović, Džindžić, Mehić, Spahić, Gemić. Trener: Ferik Dizdarević.