U 5. kolu Premijer futsal lige BiH KMF "Leotar" je poražen u Mostaru od prvaka MNK "SG Staklorad-Mostar" rezultatom 6:2 (4:0).

Trebinjci su na ovo gostovanje krenuli bez Liusa, Tiaga, Džudže, Milojevića, Vujovića, Muratovića, Bodiroge, Aleksića, Jokića.

U dvorani USRC "Midhad Hujdur-Hujka" okupilo se stotinak gledalaca da prisustvuju meču dva stara rivala, prijateljska kluba, višestruka prvaka BiH.

Domaćini su poveli u prvom poluvremenu golovima Kahvedžića u 2,, Hrkaća 8., Jelića 11. i De Souze u 12. minutu sa 4:0. Tim rezultatom se i završilo prvih 20 minuta.

Hrkać je svojim drugim pogotkom u 27. minutu doveo svoju ekipu u vođstvo od 5:0. Prvi gol Trebinjci su postigli u 31. minutu preko Čečura, a četiri minuta kasnije Kahvedžić je postigao svoj drugi, a za ekipu iz Mostara šesti gol.

Leotar je drugi gol postigao u 39. minutu preko Raguža za konačnih 6:2.

Nakon petog kola Leotar ima tri boda uz gol razliku 12:18.

"Mostar SG Staklorad": Galić, De Souza, Kahvedžić, Jelić, Vesić, Mušanović, Rakić, Džemić, Pavlović, Hrkač, Gosto.

KMF "Leotar": Sulaver, Andrić, Čečur, Raguž, Vico, Šarenac, Milošević, Šešelj, Savić.