Plivači Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ "Leotar" osvojili su 29 medalja na Ljetnom prvenstvu Republike Srpske u plivanju, koje je proteklog vikenda održano u Banjaluci.

Oni su osvojili jednu zlatnu, 19 srebrnih i devet bronzanih medalja.

Posebno su se istakli u kategoriji mlađih pionira, osvojivši pehar za treće mjesto, kao i u kategoriji pionira zauzevši, takođe, treće mjesto.

Stevan Zirojević, u disciplini 100 metara prsno, osvojio je zasluženo mjesto prvaka Republike Srpske u kategoriji pionira.

Srebrne medalje su osvojili: Sara Ratković u disciplini 50 metara delfin, Lara Pujić u disciplinama 100 i 200 metara prsno i u disciplini 100 metara delfin, Filip Jokanović u disciplini 100 metara leđno, Miloš Ćeranić u disciplinama 50 i 200 metara leđno, 4x100 slobodno i 4x100 mješovito, Helena Jovanović u disciplinama 100 i 200 metara delfin i u disciplini 400 metara mješovito, Stevan Zirojević u disciplinama 200 metara prsno, 4x100 slobodno i 4x100 mješovito, Gojko Janković u disciplinama 4x100 slobodno i 4x100 mješovito, Filip Čolović u disciplinama 4x100 metara slobodno i 4x100 mješovito.

Bronzane medalje su osvojili: Miloš Ćeranić u disciplinama 200 metara mješovito i 4x200 slobodno, Helena Jovanović u disciplini 50 metara delfin, Gojko Janković u disciplini 4x200 slobodno, Stevan Zirojević u disciplinama 50 metara prsno i 4x200 slobodno, Filip Čolović u disciplinama 1.500 metara slobodno i 4x200 slobodno i Sara Ratković u disciplini 50 metara leđno.

Učešće je uzelo deset klubova iz Republike Srpske sa 194 plivača, od čega je 121 u muškoj i 73 u ženskoj konkurenciji.

Organizator takmičenja je bio Plivački savez RS.

Plivače PVK "Leotar" narednog vikenda očekuje nastup na Ljetnom državnom prvenstvu u Banjaluci i na revijalnom plivačkom takmičenju u Nikšiću.