Članovi Plivačkog vaterpolo kluba /PVK/ „Leotar“ osvojili su 23 medalje na Međunarodnom plivačkom mitingu „Četvrti Đetinja kup“ u Užicu koji se održavao u organizaciji PK „Ajkule sa Đetinje".

pvk leotar takmicenje uzice

Trebinjci su osvojili devet zlatnih, sedam srebrnih i sedam bronzanih medalja, a u ekipnom plasmanu od 18 klubova učesnika takmičenja zauzeli su četvrto mjesto.

Zlatne medalje osvojili su: Veljko Jovanović u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno, Miloš Ćeranić u disciplinama 50 metara leđno i 50 metara delfin, Nevena Kurtović u disciplini 50 metara prsno, Nikola Lješković u disciplini 50 metara leđno, Sanja Krivoglav u disciplini 50 metara leđno, Srđan Kurtović u disciplini 50 metara delfin i Lidija Bajčetić u disciplini 50 metara delfin.

Srebrne medalje osvojili su: Vuk Varaga u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno, Nevena Kurtović u disciplini 50 metara slobodno, Milan Bajčetić u disciplini 50 metara delfin, Luka Petrović u disciplini 50 metara delfin, Helena Jovanović u disciplini 50 metara delfin i Sanja Krivoglav u disciplini 50 metara delfin.

Bronzane medalje osvojili su: Srđan Kurtović u disciplini 50 metara slobodno, Lidija Bajčetić u disciplini 50 metara slobodno, Lara Pujić u disciplinama 50 metara prsno i 50 metara delfin, Filip Jokanović u disciplini 50 metara leđno, Stefan Bovan u disciplini 50 metara delfin i Sara Ratković u disciplini 50 metara delfin.

Na ovom takmičenju je učestvovalo 18 klubova iz Srbije, BiH i Republike Srpske sa 309 takmičara od čega je 197 u muškoj i 112 u ženskoj konkurenciji.