Na 21. Košarkaškom saboru koji je večeras održan u Zvorniku snage su u muškoj i ženskoj konkurenciji odmjerile reprezentacije Republike Srpske i Košarkaške lige Srbije.

21 kosarkaski sabor

"Stariji brat" je slavio u obje utakmice, a četvoro Trebinjaca je bilo na parketu Sportske dvorane "Zvornik".

U utakmici ženske reprezentacije Republike Srpske i Ženske košarkaške lige Srbije gošće su slavile sa 76:90 (8:21, 24:21, 25:25, 19:23) uz briljantnu igru Marije Kešeljević koja je postigla 23 koša uz pet skokova, jednu asistenciju, uz indeks 26.

Napomenućemo da je Kešeljević za 25 minuta na parketu imala šut iz igre za dva poena 7/8, za tri poena 2/4, a slobodna bacanja 3/4.

Odličnu igru naše "Maše" u redovima reprezentacije Republike Srpske pratile su još Domuzin sa 15 i N. Zubac sa 12 koševa.

Kod gošći najviše koševa su postigle Stevanović 18, Đorđević 13 i Inđić 11 koševa.

Nakon utakmice Marija Kešeljević bila je puna emocija.

"Zadovoljna sam svojom igrom i nadam se da sam u najljepšem svijetlu predstavila svoj ŽKK "Trebinje 03" i grad Trebinje", rekla je Kešeljević.

U muškoj konkurenciji reprezentacija Republike Srpske poražena je od Košarkaške lige Srbije rezultatom 70:101 (23:29, 16:18, 19:29, 12:25), a na parketu su bili Luka Radmilović, Dejan Šakotić, a kao pomoćni trener Republike Srpske bio je Dražen Šegrt.

Luka Radmilović je na parketu proveo 22 minuta i postigao 11 koševa, ima je četiri skoka i jednu asistenciju, a uz isto minuta na parketu Šakotić je imao učinak od pet koševa i jednog skoka.

U redovima domaćina najefikasniji je bio Lužajić sa 12, Radmilović sa 11 i Kovačević sa 1o, a u redovima gostiju Hristov sa 19 i Zorčić sa 16 koševa.

Na poluvremenu utakmice Šakotić bilo je takmičenje u šutiranju trojki u kome je Dejan Šakotić bio najbolji. Ovo je njegovo treće učešće u ovom takmičenju i prvi pehar.