U 4. kolu Prve lige Republike Srpske još jedno prijatno iznenađenje od KK "Leotar" koji se sa gostovanja iz Istočnog Sarajeva vraća sa pobjedom jer su u dvorani "Slavija" pobijedili KK "Slavija 1996" rezultatom 78:80 ( 17:23, 22:27, 13:14, 26:16).

kk leotar

Na ovaj način su igrači trenera Dražena Šegrta zaposjeli vodeću poziciju.

Trebinjci su dobili prve tri četvrtine. Prvu su riješili u svoju korist 17:23, a drugu sa 22:27 i na odmor su otišli sa 11 koševa prednosti - 39:50.

U drugom poluvremenu Leotar je povisio svoju prednost na 12 koševa i sa tom razlikom se ušlo u četvrtu četvrtinu.

Domaćini su u posljednjih 60 sekundi došli do rezultata 74:77, da bi rezultat 26 sekundi prije kraja glasio 74:79.

Ipak, na kraju je pobjeda zasluženo pripala Leotaru.

U ekipi domaćina Perović sa 18 i Sušić sa 14 koševa bili su najefikasniji dok su kod gostiju čak šest igrača imali dvocifreni koš učinak i to Milešić 15, Fimić, Šakotić i Raičević po 11, a Zelenović i Radmilović po 10 koševa.

Svaka čast momcima trenera Šegrta, svi zaslužuju pohvale za svoju igru, a već u subotu je pred njima novi izazov kad u Trebinje dolazi KK "Sutjeska" iz Foče.

KK "Slavija 1996": Damjanović 2, Njegovanović 12, Elez 6, Biberdžić 6, Perović 18, Sušić 14, Vasković 4, Milošević, Simanić, M. Šehovac 4, Macan 2. Trener: G. Šehovac.

KK "Leotar": Šakotić 11, Raičević 11, Radmilović 10, Milidragović 8, Vuković 10, Zelenović 2, Tunguz, Milešić 15, Bokić, Kraljević 2, Mijanović, Fimić 11. Trener: D. Šegrt.