Košarkaši Srbije na Olimpijskim igrama zauzeli su drugo mjesto i osvojili srebrnu medalju, izgubivši u finalu od SAD-a rezulatatom 96:66.

kosarka olimpijske igre

Iako su solidno počeli meč i poveli 14:11, "Orlovi" su bili nemoćni protiv Kevina Durenta koji je sa 24 poena još u prvom poluvremenu riješio pitanje pobjednika.

Na kraju, Srbija je osvojila srebrnu medalju, prvu olimpijsku za našu košarku od osamostaljenja i ukupno prvu poslije 20 godina i Igara u Atlanti kada smo takođe bili drugi iza SAD.

SAD su osvojile jubilarnu 15. zlatnu olimpijsku medalju, treću uzastopnu, a ukupno 18. odličje na Igrama. Karmelo Entoni postao je prvi košarkaš koji je osvojio tri uzastopna olimpijska zlata.

Igrač utakmice Durent meč je završio sa 30 poena (10/19 iz igre), 4 asistencije i 3 skoka, a sjajno ga je pratio Demarkus Kazins koji je dominirao u reketu ostvarivši dabl-dabl sa 13 poean (3/5) uz 15 skokova.

Dvocifren učinak imao je još samo Klej Tompson sa 12 poena (2/6 tri), dok je u timu Srbije najefikasniji bio Nemanja Nedović koji je u završnici stigao do 14 poena (6/10).

Milan Mačvan je postigao 11, Miloš Teodosić dodatnih devet, po sedam su ubacili Bogdan Bogdanović (0/7 tri) i Miroslav Raduljica, dok je šest ubacio Nikola Jokić.