U 18. kolu Premijer futsal Lige 6 za prvaka BiH, KMF "Leotar" pobijedio je MNK "Seljak" iz Livna rezultatom 3:2(1:2).

leotar seljak futsal

Ovo je bila utakmica bez nekog velikog značaja za obje ekipe, ali je bila zanimljiva i puna preokreta.

Seljak je u prvenstvu nanio dva poraza Leotara i to u Trebinju i  Livnu. Domaćini su ušli u utakmicu željni da se gostima revanširaju za poraze.

Gosti dolaze u vođstvo golom Kovčalije u 7. minutu, da bi Savić izjednačujući pogodak postigao u 13. minutu. Taj rezultat nije dugo trajao, jer je već u istom minutu Maleta postigao pogodak za vođstvo gostiju od 1:2. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Igralo drugi minut drugog poluvremena kada je Šešelj poravnao na 2:2. Utakmica je nakon izjednačujućeg gola i dalje bila atraktivna sa puno prilika na obje strane.

U 36. minutu Šešelj izvodi slobodan udarac i dodaje loptu Šarabi koji preciznim udarcem dovodi domaćine do pobjede.

Nakon utakmice kapitan Savo Andrić je rekao da im je ekipa iz Livna uvijek neugodan protivnik.

"Utakmica je bila jako teška, igrali smo u podmlađenom sastavu bez nekoliko standardnih prvotimaca, ali mislim da smo pokazali kako treba da igramo i da se ponašamo u drugom poluvremenu", kazao je Andrić.

Sljedeću utakmicu Leotar igra u Mostaru protiv Starog grada.

KMF "Leotar": Krnojelac, Đurić, Savo Andrić, Srđan Andrić, Šešelj, Šutalo, Šaraba, Pešić, Savić, Milivojević, Muratović.

MNK "Seljak": Vidović, Maleta, Šimunović, Ištuk, Crnjak, Semren, Nevistić, Kovčalija, Kurbaša, Šandrk, Krišto.