U 11. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci za muškarce večeras je u mini hercegovačkom derbiju "Svislajon Leotar" pobijedio "Zrinjski" iz Mostara rezultatom 67:59.

kk leotar hkk zrinjski

Rezultat po četvrtinama je bio (7:14), (21:13), (20:18), (19:14). Leotar je prvu četvrtinu odigrao vrlo loše, tako da su gosti iskoristili pruženu šansu i rješili prvu četvrtinu u svoju korist sa sedam poena razlike. U svim ostalim četvrtinama Leotar je bio uspješniji od gostiju.

Domaćini su bili veoma loši u šutu za tri poena, što pokazuje podatak da su ubacili samo 4 od 34 pokušaja! U šutu za dva poena bili su daleko uspješniji sa 20 ubačaja od 30 pokušaja. Za razliku od domaćina gosti su imali 51 odsto uspješnosti u šutu za dva poena.
U broju skokova Leotar je takođe bio uspješniji, a taj omjer je 37:30.

Interesantno je da su na večerašnjoj utakmici samo tri igrača imali dvocifren učinak.

KK "Svislajon Leotar": Krčum 2, Lužajić, Aleksić 16 (4 skoka), Pelkić 5 (1 sk.), Mijović 5 (2 sk.), Milanović 6 (7 sk.), Rikalo 3 (4 sk.), Sudžum 2 (4 sk.), Cvetković 8 (13 sk.), Radisavljević 8 (3 as.), Ninković 4 (1 sk.), Šakotić 8 (1 sk.). Trener Dragoljub Vidačić. HKK "Zrinjski" Mostar: Princ 5, Mikulić, Gilja, I. Petrić, M Petrić, Šutulović 21, Sekulović 9, Demić 6, Zovko 8, Planinić, Jurković, Brajković 10. Trener Zoran Glomazić.

Nakon utakmice najbolji igrač večerašnje utakmice u redovima gostiju Milorad Šutulović je rekao da mu je drago što je vidio stare prijatelje, sa kojima je igrao prošle godine u dresu Leotara. "Dobro smo se pripremili za utakmicu, željeli smo pobjedu, ali izgleda da su je igrači Leotara željeli više. Mislim da je bila dobra i kvalitetna utakmica", kazao je Šutulović, dodajući da mu je drago što Leotar "dobro stoji" u prvenstvu i što u dvorani ima više gledalaca nego prethodne sezone.

Dragoljub Vidačić u izjavi za TrebinjeLive kaže da je u naredna četiri dana, pred početak proljećnog dijela prvenstva, cilj njegovog tima da popravi igru. "Razmišljati o narednom protivniku Čeliku, a ne razmišljati o lošoj našoj igri, po meni, bi bilo pogrešno. Trudićemo se da popravimo igru, a onda ako popravimo igru imamo čemu i da se nadamo", kazao je Vidačić.

Večerašnjom utakmicom završen je prvi dio prvenstva i Leotar ima skor od osam pobjeda i tri poraza i nalazi se na drugom mjestu na tabeli.

Drugi dio prvenstva (proljećni dio) počinje već u subotu, kada Leotar dočekuje KK Čelik iz Zenice.