Košarkaši "Svislajon Leotara" poraženi su večeras, u okviru 10. kola Premijer lige BiH,  od ekipe KK "Kakanj" 84:81.

leotar gradjanski trebinje kosarka

Rezultat po četvrtinama je bio 12:20, 18:14, 26:12, 28:35.

Karakteristično je da su prvu i četvtu četvrtinu dobili gosti, a drugu i treću domaćini. Na odmor se otišlo sa prednošču "Svislajon Leotara" 30:34.

U 24. minutu "Kakanj" prelazi u vođstvo, koje drži sve do kraja utakmice, a Leotar je posljednji put izjednačio u 38. minutu pri rezultatu 69:69.

U neizvjesnoj završnici domaći košarkaši bili su bolji i ostvarili su pobjedu od tri poena razlike.

Zanimljiv je podatak da su košarkaši "Kaknja" izveli 42 slobodna bacanja, a pogodili 27, za raziliku od Leotara koji je ukupno izveo 22 slobodna bacanja, a pogodio 13.

Domaći košarkaši bili su bolji i u skoku 39 naprema 34.

U domaćoj ekipi bolji od ostalih bili su Rizvić sa 21 poenom, Palavra 13, Maksimović 12 i Baković 11, dok su kod Trebinjaca koševe postigli: Šakotić 21 (5 skokova), Ninković 13 (6 skokova), Radisavljević 11, Cvetković 8, Aleksić 8, Rikalo 7, Pelkić 6, Milanović 4, Sudžum 3.

U narednom kolu Leotar je domaćin ekipi KK "Zrinjski" iz Mostara.