U devetom kolu Premijer lige BiH u košarci za muškarce večeras je "Svislajon Leotar" pobijedio ekipu "Varda HE" iz Višegrada rezultatom 81: 62.
Rezultat po četvrtinama je (20: 21), (21: 18), (16: 12), (24: 11).

kk leotar varda he

Prvo poluvrijeme bilo je izjednačeno i ekipe su se stalno smjenjivale u vođstvu. Na poluvremenu je Leotar bio u prednosti od dva poena razlike. Ta rezultatska klackalica je bila sve do 28. minuta. Nakon toga Leotar je potpuno dominirao, što se vidi iz konačnog rezultata.

Za razliku od prethodnog meča u Bileći, Leotar je imao više skokova u odbrani 20 nego Varda, ukupno 18, što je u najvećoj mjeri doprinijelo ovom rezultatu.

I u drugom parametru, a to je procenat realizovanih šuteva za tri poena Leotar je bio uspješniji. Omjer u postotcima je 43%:25%.

KK "Svislajon Leotar": Krčum, Lužajić, Aleksić 18, Pelkić 14, Mijović, Milanović 4, Rikalo 3, Sudžum 6, Cvetković 14, Radisavljević 5, Ninković 3, Šakotić 14. Trener Dragoljub Vidačić.

KK "Varda HE": Đurđević 4, Janković 16, Lakić 5, Mičić 2, Sekulić, Stanimirović 15, Kajević, Ognjenović, Radović 8, Plećić, Radić 12. Trener Dušan Radanović.

Nakon završetka utakmice Bojan Pelkić je za portal TrebinjeLive rekao: "Prvo poluvrijeme je bilo izjednačeno i Varda je pogodila neke teške i otvorene šuteve i bili smo u rezultatskom egalu. Ulaskom u treću četvrtinu agresivnijom odbranom stekli smo određenu prednost koju smo konstantno povećavali. Gosti su počeli promašivati šuteve i mi smo iz kontranapada stvorili razliku", rekao je najbolji igrač večerašnje utakmice.

Poslije devetog kola Leotar ima sedam pobjeda i dva poraza.

U sljedećem kolu trebinjska ekipa gostuje u Kaknju.