Košarkaši "Svislajon Leotara", u okviru 8. kola Prvenstva BiH, u hercegovačkom derbiju u Bileći, izgubili su od ekipe "Hea" rezultatom 78:70.

polufinale kupa bih u kosarci leotar siroki

Rezultat po četvrtinama bio je 24:21, 24:22, 18:10 12:17. Leotar je tokom utakmice samo četiri puta uspio da izjednači, a zadnje izjednačenje je bilo je u 18. minutu, prvog poluvremena, pri rezultatu 41:41. Igrači domaćeg kluba tokom cijele utakmice bili su u vođstvu.

U posljednjih sedam minuta utakmice Leotar je napravio seriju od 2:13 i postavio konačan rezultat, 78:70.

Najefikasniji u redovima domaćina bio je Negovanović sa 30  poena, dok je kod Trebinjaca bolji od ostalih bio Šakotić sa 26 poena. Domaćin je bio znatno bolji u skoku gdje je imao ukupno 37 skokova za razliku od igrača Leotara koji su imali 24 skoka.
U narednom kolu "Svislajon Leotar" igra u Trebinju protiv ekipe "Varda HE" iz Višegrada.

Leotar se sa šest pobjeda i dva poraza nalazi pri vrhu tabele.