Rukometašice ŽRK "Leotar" doživjele su drugi uzastopni poraz na domaćem terenu, nakon što su poražene i od ekipe ŽRK "Laktaši" iz istoimenog grada, rezultatom 23:25.

nova pobjeda rukometasica leotara

U prvom poluvremenu vodila se izjednačena borba. Ekipe su se stalno izmjenjivale u vođstvu, te se na odmor otišlo sa prednošću jednog gola u korist gošći, rezultatom 12:13.

Na početku drugog dijela Leotar je zaigrao bolje, i došao u prednost 15:14. Ipak, nakon toga vođstva ekipa iz Laktaša ponovo je preuzela inicijativu i uspjela da preokrene rezultat. U 46. minutu prednost za gošće je iznosila četiri gola razlike, 18:22.

Domaće igračice su, u neizvjesnoj završnici, uspjele samo da smanje razliku na konačnih 23:25.

I u ovoj utakmici osjetilo se odsustvo najbolje igračice i strijelca Leotara Dragane Boro.

ŽRK "Leotar": Zubac 3, M. Jegdić, Vukanović 2, Mišković 1, Anđušić 11, S. Jegdić 4, Perotić 2, Pravica, Gaćina. Trener: Zdravko Komnenović.

ŽRK "Laktaši": Vukosavljević, Došen 9, Kukić, Damjanović 4, M. Novaković, Grbić 5, Kajtez 4, Kodžoman, Milunović 3, Birčar, J. Novaković. Trener Stevo Majstorović.

U narednom, 8. kolu, rukometašice Leotara igraju protiv "Rogatice" iz Rogatice.