Košarkaši "Svislajon Leotara", nakon produžetaka, zabilježili su novu pobjedu u Premijer ligi BiH, četvrtu uzastopnu. Oni su večeras u Trebinju, u okviru 4. kola, pobijedili ekipu "Širokog" iz Širokog Brijega rezultatom 87:81 (30:34), nakon što je regularni dio utakmice završen rezultatom 74:74.

polufinale kupa bih u kosarci leotar siroki

Trebinjci su izgubili u prvoj i drugoj četvrtini, dok su u trećoj odigrali neriješeno 19:19. Najuzbudljivije je bilo u posljednjoj četvrtini. Domaćini do prvog vođstva dolaze trojkom Aleksića dva minuta i pedeset pet sekundi do kraja, 67:65. Na pola minuta prije kraja rezultat je bio 72:72. Radisavljević postiže na dvanaest sekundi prije kraja dva poena, ali je pet sekundi pred kraj rezultat bio 74:74. Igrao se produžetak.

U produžetku Pelkić trojkom, Radisavljević sa dva poena i Rikalo sa dva poena i slobodnim bacanjem Leotar dolazi do vođstva 82:74 i serijom 8:0 stiču prednost koju su do kraja utakmice održali.

Najefikasniji u redovima Leotara bio je Rikalo sa 19 poena, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Novačić sa 21 poenom.

Ova utakmica je dosta ličila na prošlogodišnje polufinale KUP-a BiH između ova dva tima, koja je takođe održana u Trebinju.

Četa Dragoljuba Vidačića je nakon četiri kola usamljena na vrhu tabele.

KK "Leotar": Krčum, Lužaić, Aleksić 12, Pelkić 7, Mijović, Milanović 8, Rikalo 19, Sudžum 2, Cvetković 11, Radisavljević 17, Ninković, Šakotić 11.

NKK "Široki": Katić 19, Šušak, Ćorić 1, Prskalo, Bilinovac 17, Zubac 3, Karačić 6, Novačić 21, Naletilić, Diminić 14.