U Beogradu je večeras odigran 146. vječiti derbi između Partizana i Crvene zvezde, a rezultat je 2:1 za klub iz Humske. Golove su postigli Drinčić i Kojić za Partizan, odnosno Mrđa za Zvezdu.

partizan zvezda 146 vjesciti derbi

Od samog početka oba tima su krenula sa dobrom igrom, pa je tako već u 1. minutu Mrđa imao šansu za gol, ali je lopta otišla pored desne stative. Crno-bijeli su imali dobru šansu u 5. minutu, ali je Savo Pavićević glavom izbacio loptu u korner. U 9. minutu Partizan je propustio dvije odlične prilike da dođe u vođstvo. Samo tri minuta kasnije novu šansu propustio je Škuletić koji nije uspio da šutne sa pet metara od Bajkovića.

U 24. minutu dosuđen je penal za Zvezdu. Kovačević je glavom proslijedio dugu loptu u kazneni prostor Partizana, Mrđa je umakao Stankoviću koji je sa leđa oborio najboljeg strijelca Superlige, pa je Mažić dosudio penal. Odgovornost za izvođenje najstrožije kazne preuzeo je Miloš Ninković. Ipak, Lukač je odbranio penal.

I dok igrači Zvezde još nisu bili svjesni propuštene šanse, uslijedila je kazna Partizana. Nikola Drinčić je postigao gol iz slobodnog udarca i donio slavlje u Humskoj.

U 32. minutu  Milorad Mažić je ponovo pokazao na bijelu tačku. Ali ni ovu priliku Zvezda nije realizovala. Ovoga puta Lukač je odbranio Mijailoviću.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 1:0. Drugi dio počeo je bakljadom "delija", a u 56. minutu Mrđa je pobjegao Stankoviću i zatresao mrežu Lukača. Zvezda je izjednačila.

Nova šansa za Crvenu zvezdu u 73. minutu, ali Ninković je šutirao preko gola.

Kontru Partizana u 87. minutu zaustavio je Pavićević sjajnim klizećim startom nad Kojićem. Ipak, u novom naletu Kojića odbrana Zvezde je bila nemoćna. Gol za Partizan, 2:1. Ovo je i konačan rezultat 146. vječitog derbija.

Veliku šansu imala je Zvezda u drugom, od četiri minuta sudijske nadoknade, pošto je Milijaš centrirao iz prekida sa desne strane, Mrđa bio najviši skoku i glavom spustio loptu pored lijeve stative. PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 2:1