U okviru 18. kola Premijer lige BiH, danas su se na stadionu "Police" u Trebinju sastale ekipe "Leotara" i mostarskog "Veleža".

leotar vitez

Trebinjci, koji se od samog početka sezone nalaze u veoma teškoj situaciji, i danas su iznevjerili malobrojnu publiku. Oni su poraženi sa visokih 0:4 i već su spakovali kofere i jednom nogom zagazili u Prvu ligu Republike Srpske.

S druge strane fudbaleri Veleža od samom početka meča su igrali odlično, a gol postižu već u 8. minutu utakmice. Dejan Rašević je uputio centaršut, a Ševko Okić pogađa mrežu Kukrike. U nastavku malo bolja igra domaćih, ali nedovoljno dobra da se rezultat poravna. Na poluvrijeme se otišlo pri vođstvu "Rođenih" od 0:1.

U nastavku drugog dijela, na samom početku, prvo je Kukrika odbranio slobodnjak, da bi već u narednom napadu Leotar napravio dobru kontru, ali nažalost bez uspjeha.

Sve do 74. minuta mreže su mirovale, kada je krenula "ofanziva" Veleža. Prvo je Rašević glavom povećao na 0:2, da bi dvije minute kasnije, u 76. minutu, Maletić prošao po desnoj strani, pretrčao više od pola terena i dodao loptu mladom Hebiboviću koji postiže novi gol.

Konačan rezultat 0:4 postavio je Ćemalović u 85. minutu.

Leotar se nalazi na posljednjem mjestu sa osvojenih 9 bodova. Ispred njega je Travnik sa 13 i Mladost iz Velike Obarske sa 15 bodova.