U prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Evrope večeras su u Igalu, pred oko 500 gledalaca, vaterpolisti "Jadrana" poraženi su od italijanske ekipe "Akvakjara" 11:6 (po četvrtinama 2:2, 2:2, 4:1, 3:1). sp vaterpolo srbija crna gora

Novljani su se dobro držali do poluvremena i vodili sa 1:0 golom Popadića, a onda do odmora igrali gol za gol stižući prednost protivnika. Početkom treće četvrtine golom kapitena Kovačića Jadran vodi sa 5:4, a zatim je uslijedio potop i serija od 4:0. Igrač više katastrofalno loš (9:5) i visok poraz je bio neminovan. Plaćen je danak neiskustvu i Jadran u Napulj na revanš 18. decembra putuje bez ikakve šanse, s obzirom na kvalitet ekipa, da izbori plasman u polufinale.

Strijelci za Jadran su: Željko Kovačić 3, Luka Sekulić 2 i Vlado Popadić jedan gol. Za Akvakijaru strijelci su bili: Antonio Petković i Stefano Luongo po 3, Perez 2, Dragan Drašković, Skoti i Ferone po jedan pogodak.
I drugi crnogorski predstavnik, "Primorac" iz Kotora je večeras poražen u ovom takmičenju. U Zagrebu "Mladost" je postigla visoku pobjedu od 14:4 i revanš za tim iz Zagreba će biti samo formalnost 18. decembra u Kotoru.