Fudbaleri Srbije i Hrvatske večeras su pred oko 35.000 navijača, na stadionu "Marakana" u Beogradu , odigrali neriješeno 1:1. Golove su postigli Mandžukić u 54. minutu, odnosno Mitrović u 66. minutu.

hrvatska srbija utakmica beograd marakana

Odlična igra srpskih fudbalera u prvom dijelu utakmice. Već u 7. minutu Mitrović je imao odličnu šansu za gol. Korner je s lijeve strane, po zemlji, izveo Tošić, lopta dolazi do Mitrovića koji ju je sa ivice peterca šutno, ali ga je stativa spriječila da postigne gol.

Odlična podrška sa tribina, uz transparente Trebinja, Nevesinja, Vukovara i mnogih drugih gradova, kao i uz povike "Srbija, Srbija", daje domaćim momcima dvanaestog igrača. Nova prilika za srpsku reprezentaciju prvo je išla preko Tošića, a zatim je pokušao i Ivanović. U 27. minutu Nastić loptu glavom šalje pored desne stative. Hrvati se nisu vidjeli u prvih trideset minuta, kada prvu ozbiljniju šansu pravi Mandžukić.

Pet minuta prije zaslužene pauze, odlična akcija srpske reprezentacije. Đuričić je prebacio loptu iza sebe, a Mitrović šutira pored desne strane.

U prvih desetak minuta drugog dijela loša igra srpskih fudbalera. Već u 54. minutu Mandžukić postiže gol za vođstvo hrvatske reprezentacije. Samo dva minuta kasnije selektor Mihajlović je napravio dvostruku izmjenu. Sulejmani je ušao umjesto Tošića, dok je Tadić zauzeo mjesto Đuričića. Minut kasnije, prvu izmjenu pravi i hrvatski selektor. Izlazi Olić, a na terenu je Perišić.

Nakon pogotka Mandžukića srpski igrači postaju još bolji na terenu. Igrala se 66. minuta, Sulejmani je izveo slobodan udarac sa desne strane, na petercu pronašao Mitrovića, a novi napadač Anderlehta je nadskočio Ćorluku i glavom poslao loptu pod prečku za 1:1.

Njemački sudija, vidno nastrojen protiv Srba, u 68. minutu dao je žuti karton Matiću, da bi samo sedam minuta kasnije istom igraču dao drugi žuti, tj. crveni karton. Isključeni igrač napustio je stadiona uz aplauze, a na sjevernoj tribini orile su se zastave Grčke i Rusije.

Oštar faul nad Sulejmanijem od strane Šimunića u 80. minutu, koštao je hrvatskog reprezentativca crvenog kartona, te je na terenu ponovo bio ravnomjeran broj igrača.

Nova prilika za Srbiju u 84. minutu. Mitrović je imao odličnu šansu za 2:1, ali od nje ipak ništa. U nastavku bez značajnijih prilika, te rezultat ostaje 1:1.