U Nevesinju je završen izbor finalista Vaskršnjeg festivala. U pet kvalifikacionih večeri nastupilo je oko 100 takmičara. Stručni žiri je izabrao najbolje, a u finalu će učestvovati kandidati iz Nevesinja ( 17 ), Gacka ( 8 ), Trebinja ( 6 ), Kalinovika ( 4 ), Bileće ( 1 ), Mostara ( 1 ) i Ljubinja ( 1 ) .
FINALISTI FESTIVALA „KOL'KO SNAGE HUMSKA ZEMLjA IMA“ 2013.
03. JUN 2013.g. Sportska dvorana „Nevesinjka“
3. kategorija (srednjoškolci)
1.Bejatović Milica (Gacko) - „Vidovdan“
2.Bogdanović Dejan (Trebinje) - „Ljubav mi srce mori“
3.Đorem Ivana (Kalinovik) - „Mila majko šalji me na vodu“
4.Janjić Helena (Gacko) - „Gde si bilo jare moje“
5.Milanović Dragana (Nevesinje) – „Kaleš bre Anđo“
6.Milidragović Milica (Gacko) - „Sudbo moja“
7.Milović Miloš (Nevesinje) – „Pastirica“
8.Parović Milosava (Nevesinje) – „Zelena je gora“
9.Čolović Jana (Trebinje) - „Mito bekrijo“
1. kategorija (učesnici do 5. razreda)
1.Avdalović Vukan (Nevesinje) – „Volim te sve više“
2.Vučurević Mina (Trebinje) - „Karanfil se na put sprema“
3.Vučurević Sara (Trebinje) - „Mila majko šalji me na vodu“
4.Elez Slađana (Kalinovik) - „Crven konac“
5.Okuka Dejan (Nevesinje) – „Ide Mile“
6.Pajić Anastasija (Trebinje) - „More izgrejala sjajna mesečina“
7.Pejičić Antonela (Nevesinje) – „Zasp'o Janko“
8.Ristić Jovana (Nevesinje) – „Mene nana neguje i gleda“
9.Romić Kristina (Nevesinje) – „Mila majko šalji me na vodu“
10.Spremo Slađan (Nevesinje) – „Veseli se kućni domaćine“
11.Stojanović Emilija (Nevesinje) – „Ja ne mogu mila majko bez njega“
12.Šarenac Tamara (Nevesinje) – „Zv`jezda tjera mjeseca“
2. kategorija (učesnici od 6. do 9. razreda)
1.Babić Svjetlana (Gacko) - „Kuće male“
2.Babić Sonja (Gacko) - „Ivanova korita“
3.Bjeletić Danijela (Bileća) - „Veseli se kućni domaćine“
4.Grubačić Milica (Trebinje) - „Gusta mi magla padala“
5.Đokić Milica (Gacko) - „Bosioče moj zeleni“
6.Zubac Ana (Nevesinje) – „Doleteće beli golub“
7.Ilić Danka (Gacko) - „Marijo 'ćero mori“
8.Kojičić Nikolina (Nevesinje) –„ Pala ćuprija“
9.Krulj Aleksandar (Ljubinje) –„ Janjičar“
10.Lalović Jovana (Kalinovik) - „Zelene oči“
11.Marić Ana (Mostar) – „Žubor voda žuborila“
12.Pojužina Nemanja (Nevesinje) – „Stani,stani Ibar vodo“
13.Radulović Marina (Nevesinje) – „Crven cvete“
14.Rašović Kosta (Nevesinje) – „U Šapcu kraj Save“
15.Stajić Radovan (Nevesinje) – „Duni vjetre“
16.Šupić Željko (Gacko) - „Suva drva“
17.Stanić Željana (Kalinovik) - „Sudbo moja“
Šta Vi mislite o ovome?