Navijači Real Madrida razvili poruku podrške Srbiji u finalnoj utakmici španskog Kupa protiv gradskog rivala Atletika.

navijaci real madrida kosovo je srbija

Samo tri minuta pošto je njihov tim poveo 1:0 u finalu Kupa kralja, protiv gradskog rivala Atletika, navijači Real Madrida istakli su poruku "Kosovo es Serbia" (Kosovo je Srbija).

Ova parola raširena je u 17. minutu utakmice na Santjago Bernabeu, među najvatrenijim navijačima Reala, a bila je primjetna oko jednog minuta.

Nije ovo prvi put da neki navijači javno upućuju podršku Srbiji, ali poruke ove sadržine rijetko se mogu videti u Španiji. Mnogo su češće u Rusiji, Grčkoj, Poljskoj...

Ipak, s obzirom da je u pitanju madridski derbi i da je poznato da Španija ima problem sa secesionistima u Kataloniji, zbog čega je jedna od pet zemalja Evropske unije kona nije priznala Kosovo, onda ovakav gest Madriđana ne treba da čudi.

Što se tiče utakmice, rezultat poslije prvog poluvremena je 1:1. Real je poveo golom Kristijana Ronalda u 14. minutu, udarcem glavom poslije kornera, a izjednačio je Dijego Kosta u 35, poslije odlične aistencije Falkaa.