Fudbaleri Leotara napravili su 'iznenađenje' na Pecari. Trebinjci su odnijeli bod iz Širokog Brijega nakon što su remizirali sa istoimenim domaćinom 1:1eotaru bod u sirokom

Slaven Musa se odlučio za kombinovan sastav, s obzirom da njegove izabranike u utorak čeka prvi duel u okviru finala Kupa BiH na Grbavici protiv Željezničara.

U prvom dijelu smo gledali očajno izdanje Širokobriježana. Igrala se 9. minuta kada su gosti poveli. Stojčev se najbolje snašao ispred gola Bilborka i pogodio za 1:0. Taj pogodak je šokirao domaćine, koji praktički nisu napravili niti jednu šansu do kraja prvog poluvremena.

U nastavku su domaći krenuli nešto ofanzivije. U 47. minutu Ivanković je mogao poravnati, ali je šutirao samo pored gola. U 62. minutu najbolja šansa za domaće. Trebinjci su se sjajno branili. U 69. minutu Wagner je pronašo Ćorića, koji je bio neprecizan. Do kraja pritisak domaćih, a pritisak je urodio plodom u 77. minuti. Bertoša je pronašao Ivicu Džidića, koji je glavom matirao golmana Trebinjaca, koji su u 80. minuti ostali sa 10 igrača nakon što je isključen Novaković.