Barselona i PSŽ su igrali 1:1, a zbog dva gola u gostima (2:2), Barsa će među četiri najbolje ekipe Evrope, među kojima će pored Reala i Borusije biti i Bajern. Bavarci su rutinski pobijedili Juventus 0:2 u Torinu.

barselona psz

Ibrahimović, Laveci i Pastore kontrama su pravili velike probleme Kataloncima, pa je bilo realnije prije vidjeti gol u mreži Viktora Valdesa. U 50. minutu se sav trud Parižana isplatio. Odlično su odigrali Pastore i Ibrahimović, a Argentinac je lako poslao loptu pokraj Valdesa za 1:0.

Nakon gola, sa klupe ustaje Mesi, i poslije nekoliko minuta učestvuje u akciji za izjednačenje. Igrao se 71. minut kada je Mesi ušao u kazneni prostor, dodao loptu Vilji koji je petom proigrao Pedra. Ulazak Dejvida Bekama u igru, PSŽ-u, nije pomogao.

Bajern je u Torinu bez većih problema savladao Juventus. U prvom poluvremenu Miler i Roben su priprijetili Bufonu, ali se Italijan nije dao. Najbolju priliku Juventus je imao u 23. minutu kada je šutirao Andrea Pirlo, ali Manuela Nojera bio siguran.

juventus bajern

U drugom dijelu utakmice mnogo bolja igra Bavaraca. Bajern je poveo u 64. minutu kada je Švajnštajger izveo slobodnjak, Havi Martinez je odlično šutirao a Bufon odbio loptu samo do Mandžukića koji ju je glavom sproveo u mrežu. Juventus od tog trenutka nije znao šta ga je snašlo. Do kraja meča, Klaudijo Pizaro, postavio je konačnih 0:2.

Žrijeb za polufinale Lige šampiona održaće se u petak 12. aprila u Nionu.